Переключиться на мобильную версию

Порошенко прокомментировал национализацию ПриватБанка

Президент внес в Верховную Раду неотложный законопроект о гарантировании государством вкладов физлиц.
В Нацбанке заверили, что вкладчикам ПриватБанка бояться нечего
В Нацбанке заверили, что вкладчикам ПриватБанка бояться нечего
depositphotos.com

Президент Украины Петр Порошенко прокомментировал переход ПриватБанка в собственность государства.

Президент подчеркнул, что государство берет на себя ответственность и гарантирует клиентам ПриватБанка неприкосновенность и целостность их денег. Он сообщил, что внес в Верховную Раду неотложный законопроект о гарантировании государством вкладов физлиц.

Комментарий Порошенко о национализации ПриватБанка
0:00 / 05:33

Приводим полный текст на языке оригинала:

"Вважаю своїм прямим обов'язком роз'яснити суть тих кроків, які вчора та сьогодні здійснені щодо "Приватбанку".

Читай также: Национализация ПриватБанка: коротко о главном

Попри те, що йдеться про приватну банківську установу, ці рішення не є чиєюсь приватною справою. Вони безпосередньо стосуються приблизно половини дорослого населення України - фізичних осіб, які є його клієнтами. Рівно як і понад п'ятдесятьох відсотків усіх юридичних осіб, зареєстрованих в Україні.

Опосередковано від стану справ в цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні - настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний.

Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення - його переходу в cтопроцентну державну власність.

Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканість і цілісність їхніх грошей.

В основі нашого рішення - порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Читай также: Нацбанк готов поддержать ПриватБанк ликвидностью

Заходів, яких протягом останніх двох років вживали приватні власники та топ-менеджери, виявилося недостатньо. Проблеми "Приватбанку" накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов'язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала.

Виникла пряма загроза як самому банку, так і всій банківській системі України. Це очевидно нам самим. І з цього приводу протягом останніх шести місяців серйозну стурбованість постійно висловлювали наші ключові фінансові партнери - Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та інші. 

Відтак очевидно, що єдиним способом зберегти банк і таким чином забезпечити збереження коштів його клієнтів є його перехід у власність держави. Альтернатива виглядала б безвідповідальною, бо вона означала заплющити очі, сховати голову у пісок і чекати, поки банк впаде.

Саме тому протягом останніх годин Рада національної безпеки і оборони, Національний банк, Кабінет Міністрів та Міністерство фінансів ухвалили всі юридично-формальні рішення для переходу "Приватбанку" у повну державну власність. І саме ці рішення і врятували і банк, і банківську систему.

Читай также: ПриватБанк продадут после национализации

Новим власником стає держава в особі Міністерства фінансів. Щодо старих, приватних власників, то принципово важливою для нас є їхня відповідальна позиція, яка зафіксована у їхніх же листах до Уряду і Національного банку. Там чорним по білому написано, що вони визнають необхідність та доцільність екстраординарного кроку та цілком підтримують перехід "Приватбанку" у власність держави.

Для управління банком вже найнято нову високопрофесійну групу фахівців, до формування якої долучився в тому числі і Європейський банк реконструкції та розвитку.

Цій команді, Національному банку, Міністерству фінансів поставлено завдання забезпечити плавний перехід, стабільну роботу та обслуговування клієнтів у звичному режимі.

В першу чергу новий менеджмент має подбати про безперебійне обслуговування соціально чутливих клієнтів. Маю на увазі тих, хто живе від зарплати до зарплати, хто отримує через банк пенсії, стипендії, хто переказує гроші на лікування, тощо. 

Але в цілому ніхто не повинен постраждати від зміни власника. Рішення про перехід банку у власність та управління держави ми прийняли саме для того, щоб кожен клієнт був захищений, і жоден з них не постраждав. А гроші - щоб опинилися у більшій безпеці, ніж будь-коли.

Читай также: Национализация ПриватБанка: эксперт назвал четыре главных мифа

Для посилення захисту вкладників "Приватбанку" у якості невідкладного я подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для "Ощадбанку" - як для банку, що на сто відсотків належить державі.

Звертаюся до вас, шановні  клієнти "Приватбанку", - зберігайте спокій. Нова адміністрація вже бере всі важелі управління у свої руки. Прямо зараз, в ці години і хвилини.

Дорогі співвітчизники! 

В ситуації, що склалася, влада ухвалила єдино правильне рятівне рішення - зберегти ваші гроші та примножити їх в успішному банку. 

Гарантією того, що так буде і надалі, є наша взаємна довіра і співпраця.  Ще раз наголошую, це - наша спільна справа.

Слава Україні!".

Напомним, вечером в воскресенье, 18 декабря, на правительственном портале появилось сообщение о национализации ПриватБанка. 100% акций принадлежат теперь государству в лице Министерства финансов. Пост председателя правления займет бывший министр финансов Украины Александр Шлапак. Первый зампредседателя правления Олег Гороховский заверил, что с деньгами клиентов на счетах все будет в порядке.

Смотри также - Гонтарева о причинах национализации ПриватБанка: 

Брифинг главы НБУ Гонтаревой и министра финансов Данилюк...
0:00 / 11:16

Комментариев (76)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Отсортировать по дате Вниз
UA_2016    24.12.2016, 22:54
Оценка:  +1
UA_2016
UA_2016    24.12.2016, 22:54
Оценка:  +1
UA_2016
UA_2016    24.12.2016, 22:54
Оценка:  0
UA_2016
UA_2016    24.12.2016, 22:54
Оценка:  0
UA_2016
UA_2016    24.12.2016, 22:54
Оценка:  0
UA_2016
Naganua    20.12.2016, 02:06
Оценка:  0
Naganua
А если неприкосновенность и целостность денег вкладчиков ПБ не будет обеспечена, спрашивать лично с Порошенко, Гонтаревой и Данилюка?
гость  (аноним)  20.12.2016, 00:15
Оценка:  +1
гость
"Ты шагал по жизни, как по трапу
У всего народа на виду.
И всю жизнь резиновую бабу
Выдавал за светлую мечту".
гость  (аноним)  19.12.2016, 23:38
Оценка:  +1
гость
Государство "кинули" на 150 млрд. и все хорошо, прекрасная маркиза? Вот уж точно, раньше мы воспринимали фильм
"Свадьба в Малиновке" как художественный вымысел, а оказывается это документальный об украинской действительности!
PanyaUA    19.12.2016, 21:56
Оценка:  +1
PanyaUA
опять )0(иды мутят
про поцрашенка вообще ...
гость  (аноним)  19.12.2016, 21:03
Оценка:  +1
гость
Я с БАНКАМИ НИКАКИХ отношений не имел ...........Но ДЫРКА СТО ПУДОВО будет погашаться ЗА МОЙ СЧЕТ .................ГАРАНТ ПУРГУ КИДАЕТ............Зима ПОМОГАЕТ
гость  (аноним)  19.12.2016, 20:45
Оценка:  0
гость
Вже колись так "маскалі" - обіцяли. обіцянка -цяянка. в рот вам ноги.
VanGa    19.12.2016, 20:43
Оценка:  +1
VanGa
Жид в жида вкрав? Щось мутать гади.
PanyaUA    19.12.2016, 21:57
Оценка:  +1
PanyaUA
100%
сдохни россия  (аноним)  19.12.2016, 20:06
Оценка:  -4
сдохни россия
СОРОКИ КАЦАПСКИЕ. ХВАТИТ КАРКАТЬ. ИДИТЕ СВОИ ТРУПЫ НА СВЕТЛОДАРСКОЙ ДУГЕ СОБИРАТЬ
гость  (аноним)  19.12.2016, 20:01
Оценка:  +7
гость
Если Вальцман что то обещает и гарантирует то ничего хорошего не жди.
ВладиславII    19.12.2016, 23:24
Оценка:  0
ВладиславII
100% Из всех своих обещаний он выполнил только первое: "Казна пуста".
1  2  3  4  5  6  7  следующая →
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь