- Гарячі теми:
- Комуналка
- Тести bigmir)net
Українці стали частіше знімати та вносити готівку: обсяг операцій у банках зріс
В Україні у першому кварталі 2026 року зафіксовано зростання готівкових операцій: громадяни активніше вносять і знімають кошти через банківські каси.
Про це свідчать дані Національного банку України.
З січня по березень обсяг надходжень готівки до кас банків становив 749,8 млрд грн, що на 5,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас обсяг видачі готівки зріс до 747,5 млрд грн, збільшившись на 6,3% у річному вимірі.
Таким чином, надходження незначно перевищили обсяг видачі.
У Нацбанку пояснюють зростання підвищенням зарплат у бюджетній сфері та пенсій, а також пожвавленням економічної активності в березні на тлі стабілізації енергосистеми та стійкого споживчого попиту.
Збільшення обсягів зняття готівки пов’язують із безпековими ризиками — зокрема посиленням повітряних атак, пошкодженням інфраструктури та перебоями з електропостачанням.
Основну частку видачі готівки традиційно становили операції з платіжними картками — 86%. Також кошти спрямовувалися на купівлю іноземної валюти (4,1%) та обслуговування поштових операторів (3,4%).
Серед джерел надходження готівки до банків лідирують торговельна виручка (30,3%), карткові операції (27%), продаж валюти (17,8%) та виручка від послуг (12,1%).
Окремо зазначається, що в Україні дрібні паперові гривні зразка 2003–2007 років офіційно виведені з обігу та більше не приймаються до оплати. Їх замінюють монетами та новими банкнотами з посиленим захистом.







