- Гарячі теми:
- Комуналка
- Тести bigmir)net
НБУ випустив пам’ятні монети, присвячені Сумській та Чернігівській областям
Національний банк України ввів у обіг дві нові пам’ятні монети номіналом 10 гривень, присвячені Сумській та Чернігівській областям. Вони вийшли в межах серії «Ми сильні. Ми разом».
У НБУ зазначили, що монети присвячені регіонам, які одними з перших зіткнулися з повномасштабним вторгненням і продемонстрували стійкість та єдність мешканців.
Голова Національного банку Андрій Пишний підкреслив, що ці монети є символом вдячності жителям прикордонних областей за їхню витримку, взаємну підтримку та внесок у захист країни.
Обидві монети мають номінал 10 гривень і виготовлені зі сплаву на основі цинку з нікелевим покриттям. Аверс повністю повторює дизайн стандартної монети зразка 2018 року із державним гербом та орнаментом.
На реверсі зображено стилізовану карту України з виділеною відповідною областю — Сумською або Чернігівською. Авторами дизайну стали художниця Олександра Кучинська та скульптор Володимир Дем’яненко.
Монети є законним платіжним засобом і поступово вводяться в обіг через банки. Загальний тираж кожної становить близько 2 мільйонів штук. Також випущено сувенірні роли по 25 монет, які можна буде придбати в банках та інтернет-магазині НБУ.








