- Гарячі теми:
- Комуналка
- Тести bigmir)net
Понад 1 ГВт когенерації підключено в Україні: чому частина установок не працює
В Україні до об’єднаної енергосистеми вже підключено понад 1 ГВт когенераційних потужностей. Водночас частина установок, які збудовані та технічно готові до запуску, досі залишаються непідключеними. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, для прискорення процесу підключення Кабінет Міністрів доручив обласним військовим адміністраціям сформувати та верифікувати повний перелік когенераційних установок — як тих, що вже працюють, так і тих, що не під’єднані до мереж.
Цю інформацію мають передати до Міністерства енергетики та Міністерства розвитку громад і територій України. Оновлення даних забезпечуватиме Держенергонагляд, який вестиме спеціальний дашборд з актуальною інформацією щодо когенерації.
Також ОВА спільно з органами місцевого самоврядування, державними компаніями та операторами систем розподілу повинні забезпечити оперативне підключення всіх наявних установок і негайний запуск виробництва електричної та теплової енергії. Держенергонагляд і НКРЕКП мають спростити процедури приєднання когенерації до мереж та здійснювати постійний контроль цього процесу.
У разі виявлення зловживань посадові особи нестимуть персональну відповідальність за невиконання рішень уряду. Для координації всієї роботи Кабінет Міністрів створив Координаційний центр розвитку когенерації.
Крім того, уряд продовжує працювати над додатковими стимулами для бізнесу, щоб встановлення та підключення когенераційних установок відбувалося максимально швидко та просто. Для звернень підприємців і надалі діє єдине вікно на платформі «Пульс».







