Реклама Глобальні зміни у сфері кредитування: що пропонує Верховна Рада

Глобальні зміни у сфері кредитування: що пропонує Верховна Рада
Открытый источник

З 24 лютого 2022 року Україна стикається з глобальними викликами внаслідок воєнного стану. Повномасштабне вторгнення росії має суттєвий вплив на чимало аспектів суспільства, включаючи економіку. Одним з ключових елементів, що потребують уваги, є сфера кредитування та платоспроможність громадян. У зв'язку з цим, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9051 про реструктуризацію споживчих кредитів для ВПО під час воєнного стану.

Розгляньмо деталі та зміни у кредитній сфері в умовах війни.   Причини необхідності законопроєкту №9051

Умови воєнного стану, зокрема окупація територій та збройний конфлікт, суттєво ускладнюють життя громадян. Багато людей опинилися в непростих фінансових обставинах через втрату роботи, зниження доходів та збільшення ризиків неплатоспроможності.

Головні положення законопроєкту:

  1. Реструктуризація кредитів. Законопроєкт передбачає можливість реструктуризації споживчих кредитів для громадян, які перебувають на окупованих територіях та тих українців, які мають статус ВПО. Це означає зменшення платежів, подовження терміну погашення кредиту або інші заходи, які допомагатимуть знизити фінансове навантаження на позичальника.
  2. Визначення категорій громадян — включає осіб, які проживають на окупованих територіях, внутрішньо переміщених осіб та позичальників, які постійно проживали або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи ТОТ.
  3. Спрощений порядок реструктуризації. Це допоможе зменшити бюрократичний тягар та надати більше гнучкості позичальникам у складних обставинах.

Законопроєкт №9051 намагається забезпечити соціальний захист та фінансову підтримку для вразливих груп населення.

Очікувані результати

Мета законопроєкту №9051 — зниження кількості дефолтів та неплатоспроможності позичальників. Реструктуризація допоможе уникнути примусового вилучення майна або банкрутства, навіть якщо позичальник отримав гроші на карту у фінансовій установі до війни.

Реалізація законопроєкту також має сприяти зниженню соціальних конфліктів та напруги в суспільстві. Зміна умов по боргу для вразливих груп населення допоможе знизити фінансовий стрес та забезпечити тимчасову фінансову стабільність.

Успішне втілення цієї ініціативи вимагатиме спільних зусиль уряду, Національного банку та банківської системи, щоб забезпечити ефективну і ретельну імплементацію нововведень.Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
Курс валют
25.09.2023 1 USD 1 EUR 1 RUB
Покупка 37.61 39.92 0.00
Продажа 38.32 41.31 0.00
Все курсы наличных валют...
25.09.2023 1 USD 1 EUR 1 RUB
Покупка/продажа 36.57 38.90 0.38
Все курсы НБУ...
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK